تلفن تماس: 06134494128

   
ما را دنبال کنید!
Image Alt

موسسه دانایان | ان ال پی | nlp | اهواز

  /  مقالات   /  تغییر نگرش برای رسیدن به موفقیت
invalid

تغییر نگرش برای رسیدن به موفقیت

سپاسگزار بودن و داشتن حس کافی بودن

باید روی کلمه “کافی” تمرکز کنیم: کافی بودن، داشتن به‌اندازه کافی، رسیدن به‌موفقیت به‌اندازه کافی. وقتی شکرگذار و قدردان باشید دوپامین مغز شما تحریک می‌شود و باعث می‌شود تا احساس شادی و سلامتی بیشتر داشته باشید و در کنار آن از ذهنیت وسیع‌تر و گسترده‌تری بهره‌مند شوید. پس، به چیزهایی که دارید و چیزهایی که به‌دست آورده‌اید توجه کنید. چه چیزی درباره زندگی شما فوق‌العاده و حیرت‌انگیز است؟ پاسخ به این جمله و نوشتن آن باعث تقویت مسیرهای عصبی می‌شود و خیلی ساده‌تر می‌توانید طرز تفکر خود را به‌این سمت سوق دهید.

بالا بردن باورها و اعتقادات

وقتی احساس می‌کنید که تمام دنیا بر ضد شما است، خیلی راحت باور خود به مسیر بهتر را از دست می‌دهید. همه ما نیاز به‌ابزاری داریم که بتوانیم از این حالت رهایی پیدا کنیم و به‌خودمان یادآوری کنیم که مسئولیت این زندگی بر عهده ماست. وقتی در ذهنیت کمبودها و کاستی‌ها گرفتار می‌شوید، چه ابزارهایی برای بالا بردن اعتقادات و باورهای‌تان در اختیار دارید؟ یافتن چیزهایی مانند مدیتیشن، پیاده‌روی کردن، مراقبت از خود، سفر به‌طبیعت، لذت بردن از یک داستان/کتاب/فیلم یا صحبت الهام‌بخش، انجام کارهای خلاقانه، یا حتی پیدا کردن یک بوی خوش که باعث تحریک حافظه خوب شود می‌تواند به‌شما کمک کند. یک لیست از مواردی که باعث القای ممکن‌ها در زندگی‌تان می‌شود تهیه کنید. هر زمان احساس کردید که باورهای‌تان را از دست داده‌اید این کار را انجام دهید.

از موفقیت دیگران خوشحال شوید

قتی ذهنیت کمبودها را داشته باشیم به‌رقبا، دوستان یا همکارانی که به موفقیت می‌رسند به‌چشم تهدید نگاه می‌کنیم. این نوع نگاه و تفکر به‌خاطر آن است که فکر می‌کنیم نمی‌توانیم به آن‌ها دست پیدا کنیم. اما اگر ذهنیت مثبت تفکر و اندیشه مضاعف داشته باشیم هیچ مشکلی با جشن گرفتن برای موفقیت دیگران نداریم چون می‌دانیم خیلی بیشتر از چیزی که فکر می‌کنیم راه برای رسیدن به موفقیت وجود دارد. اگر دیگران موفق شوند در واقع راه را برای موفقیت ما باز می‌کنند. سعی کنید از کسانی که موفقیت به‌دست می‌آورند الهام بگیرید و پیش خود فکر کنید اگر شما به این موفقیت برسید چه احساسی خواهید داشت تا از این طریق سطح باورهای‌تان را بالا ببرید. آیا این موفقیت بیشتر است؟ از خودتان بپرسید که احساس موفقیت چیست؟ آیا رسیدن به آرامش است؟ آیا کار بهتر است؟ احتمالا بخشی از شغل شما وجود دارد که الهام‌بخش شماست و به‌شما نیروی بیشتری می‌دهد. آن را روی کاغذ بنویسید.

Post a Comment

ثبت نام کاربر

بازیابی کلمه عبور