تلفن تماس: 06134494128

   
ما را دنبال کنید!
Image Alt

موسسه دانایان | ان ال پی | nlp | اهواز

  /  مقالات   /  درمان فراموشی و تقویت حافظه با این اقدامات
موسسه ان ال پی

درمان فراموشی و تقویت حافظه با این اقدامات

تقویت حافظه اهمیت زیادی دارد و عوامل مختلفی به تقویت حافظه کمک می کنند. در این مطلب به برخی عوامل مهم و موثر برای تقویت حافظه اشاره می شود.

 

از مغز خود استفاده کنید 

استفاده از مغز می تواند به بهبود حافظه کمک کند. افرادی که در فعالیت های چالش برانگیز ذهنی فعال تر هستند، حافظه بهتری دارند. برای بهبود حافظه می توانید این اقدامات را انجام دهید:

 

کتاب بخوانید

در سخنرانی ها و جلسات مختلف شرکت کنید

رادیو گوش کنید

بازی های فکری انجام دهید

به تماشای موزه بروید

زبان دوم یاد بگیرید

 

 فعالیت های متفاوت انجام دهید 

بررسی ها نشان داده اند که به چالش کشیدن مغز و انجام فعالیت های متفاوت به مغز کمک می کنند و عملکرد آن را بهبود می بخشند. از آنجایی که حواس پنج گانه شما نقش مهمی در یادگیری دارند، از آنها برای تمرین دادن مغز کمک کنید. به عنوان مثال اگر راست دست هستید، بعضی کارها را با دست چپ خود انجام دهید، از مسیر متفاوت سر کار بروید و در هنگام غذا خوردن چشم هایتان را ببندید و سعی کنید از روی بوی آن غذا را تشخیص دهید.

 

ورزش کنید 

ورزش کردن، به ویژه تمرین هایی که ضربان قلب را افزایش می دهد، مانند پیاده روی یا شنا، بر روی مغز هم تاثیر می گذارند. متخصصین در مورد علت این مسئله مطمئن نیستند، اما به هرحال فعالیت جسمی گردش خون به سمت مغز را افزایش داده و به این ترتیب ارتباط بین سلول های مغز را بهبود می بخشد. رضایت از فعالیت های جسمی می تواند به بهبود حافظه، تخیل و حتی توانایی انجام برخی فعالیت ها کمک کند.

 

رژیم غذایی سالم قدرت مغز را بهبود می بخشد 

به مغز خود کمک کنید و غذاهایی را انتخاب کنید که برای قلب و اندازه دور کمرتان خوب هستند. چاقی در میانسالی احتمال ابتلا به زوال عقل در سنین بالا را تا دو برابر افزایش می دهد. کلسترول بالا و فشار خون بالا نیز عواملی هستند که احتمال ابتلا به زوال عقل را افزایش می دهند.

 

در عوض سرخ کردن غذاها آنها را در فر بپزید یا آب پز کنید  

به جای استفاده از چربی هایی مانند خامه و چربی های همراه با گوشت قرمز، توصیه می شود از روغن های دانه ها، آجیل ها و روغن زیتون استفاده کنید.

میوه ها و سبزی های رنگارنگ بخورید

ماهی بخورید

 

مراقب نوشیدنی های خود باشید 

می دانید که نوشیدن بیش از حد الکل بر روی قضاوت، تکلم، حرکات و حافظه تاثیر می گذارد، به علاوه نوشیدن الکل می تواند تاثیرات طولانی مدت داشته باشد.

دوست جدید پیدا کنید 

با افراد مختلف ارتباط برقرار کنید. صحبت کردن با دیگران در واقع به تقویت مغز کمک می کند.

Post a Comment

ثبت نام کاربر

بازیابی کلمه عبور